Během domovní prohlídky byl nalezen zamčený kulatý poklop. Vedl do sklepa, kde na policisty čekalo překvapení v podobě pětatřiceti zinkových rakví a v každé z nich byly ostatky mužů. Uprostřed sklepa bylo červené křeslo, velká kostelní svíčka a prázdná láhev šampaňského.
Poté, co byla zatčena, Vera přiznala, že je všechny otrávila arzénem. A důvod? Stačilo, aby měla podezření, že jí byli nevěrní, nebo se jí zdálo, že jejich zájem o ni slábne. Přiznala se také, že příležitostně ráda sedávala v křesle obklopená rakvemi všech svých bývalých milenců.
Ačkoli už sto let se o ní vyprávějí legendy, skoro nic se neví. Dokonce existují pochybnosti, zda vůbec existovala a její život a zločiny nejsou jen lidovým vyprávěním.
Údajně se narodila v rumunské Bukurešti v roce 1902, ale někteří lidé se přiklánějí k období posledního desetiletí 19. století. Vzhledem k tomu, že byla dvakrát vdaná a měla do roku 1925 kromě svých dvou manželů a desetiletého syna zavraždit více než 30 milenců, musela se narodit v poslední dekádě 19. století.
Dívka vyrůstala pouze s matkou. Ta zemřela, když bylo Veře třináct, a dceru si k sobě vzal otec. Vera se přestěhovala za ním do tehdejší Jugoslávie (do dnešního Srbska), kde navštěvovala internátní školu.
V patnácti letech se „proslavila“ častými útěky z domova s mnohem staršími muži. Údajně byla nymfomanka a projevovala se u ní až patologická touha po neustálé mužské společnosti. K tomu byla podezřívavá až žárlivá.
Nakonec se brzy provdala, bylo jí zřejmě necelých dvacet let. Manžel byl o generaci starší bohatý rakouský bankéř Karel Schick. Brzy po narození syna Lorenza nabyla přesvědčení, že ji manžel podvádí. V té době se jí podařilo získat několik lahví arzénu, které později hojně využila.
Manželovi údajně nasypala arzén do vína. Rozhlásila, že ji manžel opustil a že při útěku měl autonehodu, během níž zemřel.
Dlouho netruchlila a znovu se provdala za Josefa Rencziho, jehož jméno pak používala. Už po pár týdnech začala žárlit a manžel zmizel asi měsíc po svatbě. Vera prý od něj dostala dopis, že ji opouští.
Mladá žena už se nevdala, ale milenci se u ní střídali jeden za druhým a končili pak ve sklepě. Vyšetřovatelé zjistili, že otrávila i svého syna, který objevil sklep s rakvemi.
V tehdejší Jugoslávii nemohly být ženy odsouzeny k trestu smrti, proto dostala doživotí. Zbytek jejího života a smrti jsou záhadou. A nejen to...
Fanoušky severských thrillerů určitě potěší Pán hory z pera švédského autora Anderse de la Motteho. Svůj první případ zde řeší inspektorka Leonore Askerová, která moc nevychází s kolegy, a proto byla odsunuta do Oddělení ztracených duší, kde se řeší odložené případy. Jeden z nich však úzce souvisí i se současností. ● Vydává nakladatelství Kalibr.
Zdroje informací: the-line-up.com a warehouse-13-artifact-database.fandom.com
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Když policie objevila Marii (Riu) Wolmarans zastřelenou na chodbě jejího domu v Botswaně, neměla…
Jak se stalo, že nahé, těžce pohmožděné tělo malého chlapce bylo umístěno do kartonové krabice a…
Hlavní roli v příběhu, který se stal roku 1847, hrají čtrnáctiletá Cecile, její zaměstnavatel…
Sériová vražedkyně Rosemary Westová spolu s manželem Fredem zavraždili nejméně deset mladých žen a…
Provedla jednu z nejkrutějších a nejznámějších vražd v Anglii 19. století. Hlava oběti se našla až…
Začátek března 2014 byl v italské Lombardii docela chladný. Ranní teploty se v neděli 9. března…
Jejich smrt otřásla New Jersey a okolím. Lorraine Kelly a Mary Ann Pryor byly brutálně zavražděny v…
Ve skutečnosti to žádný hodný strýček nebyl. Přezdívka „strýček Tik ťak“ odkazovala k jeho povolání…