Rudolf Pleil. (zdroj: murderpedia.org)
Přestěhoval se na západ Německa do města Zorge. Oženil se, ale manželský život ho neuspokojoval, tak začal sexuálně napadat mladé ženy. Později přiznal, že během této doby spáchal první vraždy. Důkazy ale chybějí.
„Každý má nějaké hobby. Někdo vyrábí píšťalky, já dávám přednost zabíjení lidí.“
Jako pracovník pohraniční stráže si nechával platit za pomoc při přechodu z východního do západního Německa. Za pomoci dvou kompliců, Karla Hofmanna a Konrada Schüßlera, znásilnil a zavraždil nejméně 12 žen. Nacházel zvláštní uspokojení v jejich týrání.
První obětí byla Eva Mieheová, kterou Pleil znásilnil a pak jí sekerou prorazil lebku.
Osudným se mu stala loupežná vražda hamburského podnikatele Hermanna Bennena, jehož rozřezané tělo bylo nalezeno v Zorgbebachu. Stopy vedly k Pleilovi. Byl odsouzen k dvanácti letům vězení za zabití. Tam se ucházel o místo kata.
Ve své žádosti se Pleil pochlubil, že má zkušenosti se zabíjením. Popsal místo, kde schoval těla dvou žen – v nedaleké studni. Teprve když tam byly skutečně nalezeny lidské ostatky, policie se na něj zaměřila.
Poté co je Lucy nalezena, jak se potácí ulicemi, celá od krve své nejlepší kamarádky Savvy, si všichni myslí, že ji zabila. Lucy a Savvy byly místní zlatíčka: krásné, chytré a okouzlující. Lucy si vzala dokonalého muže a k němu má i dokonalý dům. To Savvy životem poletovala jako motýl, jehož všichni milovali, a pokud se dá věřit klepům, byla oblíbená zejména u mužů. Od oné strašné noci – noci, z níž si Lucy nic nepamatuje – uplynulo už pár let a ona se mezitím přestěhovala do Los Angeles a začala nový život. Jenže po čase tento neuzavřený případ připomene populární podcast o skutečných zločinech a jeho atraktivní moderátor Ben Owens se rozhodne odhalit Savvyina vraha. Lucy se tak musí vrátit na místo, kam se zařekla, že už nikdy nevkročí, aby zjistila pravdu o vraždě své kamarádky. Byť existuje možnost, že ji spáchala právě ona. (Vydává nakladatelství Kalibr.)
Podařilo se nalézt i svědka – Lydia Smidtová jako jediná přežila vražedný útok a Pleila bezpečně poznala. Navíc popsala, jak ji udeřil, a ona raději předstírala smrt, aby se zachránila. Pleil ji mezitím brutálně znásilnil.
U soudu Pleil hrdě popsal své činy. Usmíval se a tvrdil, že spáchal 40 vražd. Rozhodně popřel, že šlo o loupežné vraždy. Uvedl, že „...vraždy byly z důvodu jeho sexuálního uspokojení“. „Se všemi těmi ženami jsem se dobře pobavil,“ dodal. Novináři mu dali přezdívku „mistr smrti“.
„Podceňujete mě, jsem největší německý zabiják. Jsem lepší než ti ostatní doma nebo v zahraničí.“
V průběhu soudního jednání se stále dožadoval, aby byl souzen i za vraždy obětí, jejichž pozůstatky se nikdy nenašly.
Stejně jako jeho dva komplici byl Pleil odsouzen k doživotnímu vězení. Tam napsal vzpomínky s názvem „Mein Kampf“ (!). Podepsal se jako „Rudolf Pleil, obchodník se smrtí v důchodu“. Zemřel v roce 1958, kdy se oběsil ve své cele.
Zdroje informací: wikipedia.org a murderpedia.org
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Ruth Blayová, učitelka z města South Hampton ve státě New Hampshire, se stala tragickou postavou…
Byla krásná a neuvěřitelně ambiciózní. Barbara Baekeland dosáhla všeho, co chtěla. S tím, že jediný…
Právník Karl Hau byl odsouzen za vraždu své tchyně Josephiny Molitor na základě nepřímých důkazů.…
Neměla žádné velké ambice. Ruth Snyder, tehdy ještě Ruth Brown, si přála být pouze „manželkou“.…
„Ice Killer“, tak rakouská média nazvala Estibaliz (Esti) Carranzu. Mladá žena usmrtila manžela i…
Když policie objevila Marii (Riu) Wolmarans zastřelenou na chodbě jejího domu v Botswaně, neměla…
Jak se stalo, že nahé, těžce pohmožděné tělo malého chlapce bylo umístěno do kartonové krabice a…
Hlavní roli v příběhu, který se stal roku 1847, hrají čtrnáctiletá Cecile, její zaměstnavatel…