Phúlan Deví. (zdroj: murderpedia.org)
Když bylo Phúlan jedenáct let, její prarodiče během krátké doby zemřeli a otcův bratr se prohlásil hlavou rodiny. Podvodem se zmocnil dědictví a zanechal rodinu v chudobě. Strýc měl syna Mayadina. Ten pokácel strom neem a dřevo prodal s úmyslem ponechat si výtěžek pro sebe.
Přestože se Phúlanin otec po mírném protestu podvolil, Phúlan se svému bratranci postavila. Posmívala se mu, veřejně ho nazvala zlodějem a napadla ho.
Spolu se starší sestrou uspořádala na jeho pozemku stávku. Ani poté, co ji bratranec udeřil cihlou do hlavy, neustoupila.
Ve snaze zbavit se vzpurné dívky zařídil Mayadin její sňatek s třicetiletým mužem jménem Putti Lal Déví. Phúlan později ve své autobiografii tvrdila, že to byl muž „velmi špatného charakteru“.
Po několika pokusech od násilnického muže opravdu utekla. Odchod ženy od manžela byl na venkově vážným tabu a Phúlan se stala společenským vyděděncem.
Urputně bojovala za práva své rodiny, svého bratrance Mayadina dokonce dala k soudu za nezákonné držení otcova pozemku, ale případ prohrála.
V roce 1979 Mayadin obvinil Phoolan z krádeže drobných předmětů ze svého domu a zařídil její zatčení policií. Během tří dnů ve vězení ji policisté několikrát zbili a znásilnili. Z nespravedlnosti obviňovala svého bratrance a vypěstovala si nenávist k mužům, kteří běžně znevažují ženy.
Když byla propuštěna z vězení, neměla kam jít, protože se jí stranila i její rodina. Tak se přidala ke gangu zlodějů a banditů. Tam se zamilovala do vůdce Vikrama a společně vyplenili vesnici, kde žil její tyranský manžel. Phúlan ho osobně ubodala.
S bandity se účastnila plenění bohatších vesnic, únosů majitelů půdy kvůli výkupnému nebo vlakových loupeží.
Mezi členy gangu došlo k roztržce, během níž byl Vikram zabit a Phúlan unesena a držena v domácím vězení ve vesnici Behmai. Věznitelé ji mučili a znásilňovali. Mladé ženě se nakonec povedlo utéct a shromáždila kolem sebe skupinu banditů, kterým velela.
Sedmnáct měsíců po svém útěku se Phúlan do Behmai vrátila, aby se pomstila těm, co ji ponižovali. Na základě jejího rozkazu bylo zastřeleno celkem místních 22 mužů.
Po tomto masakru následovalo rozsáhlé policejní pátrání, Phúlan Déví se nepodařilo najít. Tehdy se jí začalo mezi lidmi říkat Královna banditů. Na trzích v Uttarpradéši se prodávaly panenky Phúlan Déví oblečené jako hinduistická bohyně Durga. Velká část indických médií ji oslavovala.
Policie Phúlan nedopadla ani po dalších dvou letech. Vláda Indiry Gándhíové se rozhodla vyjednat kapitulaci. V té době byla Phúlan ve špatném zdravotním stavu a většina členů jejího gangu byla mrtvá.
V únoru 1983 Phúlan souhlasila s tím, že se vydá úřadům. Kladla si čtyři podmínky: ona ani její spolubojovníci nesmějí být odsouzeni k trestu smrti, komplicové ve vězení zůstanou maximálně osm let, její rodina dostane pozemek a ten jim bude předán za asistence policie a místních úřadů.
Phúlan Déví byla obviněna ze 48 trestných činů. Za mřížemi zůstala 11 let, během nichž se však podrobila několika operacím. V roce 1994 byla propuštěna a veškerá obvinění proti ní byla stažena.
Negramotná Phúlan v roce 1996 úspěšně kandidovala ve volbách do indického parlamentu za sociálně demokratickou stranu.
Smrt jí přinesly kulky třech maskovaných mužů 25. července 2001 před jejím domem v Dillí. Hlavní obviněný z vraždy, Sher Singh Rana alias Pankaj, se později sám vzdal policii. Rana vypověděl, že ji zavraždil proto, aby se pomstil za 22 mužů zabitých při masakru v Behmai.
Ještě před její smrtí za pomoci dvou novinářů vyšla autobiografická kniha Královna banditů z Indie. V roce 1994 byl podle jejího příběhu natočen i film Královna banditů. Phúlan ale ostře kritizovala jeho přesnost a bojovala za zákaz promítání filmu v Indii. Dokonce vyhrožovala, že se před kinem upálí, pokud film nebude vyřazen z distribuce. Nakonec své námitky stáhla poté, co jí producent Channel 4 zaplatil 40 000 liber. Film jí přinesl mezinárodní uznání.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Sériová vražedkyně Rosemary Westová spolu s manželem Fredem zavraždili nejméně deset mladých žen a…
Provedla jednu z nejkrutějších a nejznámějších vražd v Anglii 19. století. Hlava oběti se našla až…
Začátek března 2014 byl v italské Lombardii docela chladný. Ranní teploty se v neděli 9. března…
Jejich smrt otřásla New Jersey a okolím. Lorraine Kelly a Mary Ann Pryor byly brutálně zavražděny v…
Ve skutečnosti to žádný hodný strýček nebyl. Přezdívka „strýček Tik ťak“ odkazovala k jeho povolání…
Bylo 1. října 1957. Když se nad Paříží rozednilo, vstoupil štíhlý tmavovlasý mladík dveřmi na…
Devatenáctiletá Jill Behrmanová byla ve špatnou dobu na špatném místě. Pachatel ji zastřelil…
Pod dálničním nadjezdem v Solně nedaleko Stockholmu 18. července 1984 byly objeveny v plastových…