Domenico Cataldo podle novinové kresby. (zdroj: murderpedia.com)
Charismatický a pohledný Domenico dívku okouzlil. Zvlášť když jí řekl, že hledá italskou dívku, se kterou by se oženil. Málo sebevědomá a plachá Maria si nevěřila, byla přesvědčená, že není hezká, ale Domenicův zájem jí samozřejmě lichotil. Vždyť netoužila po ničem jiném, než se provdat a starat se o domácnost a děti! Každé ráno teď vycházela z domova o něco dřív, aby s mladíkem trávila co nejvíc času.
Když se to dozvěděl Mariin otec Michael, bylo zle. V místní italské komunitě se o Domenicovi nic dobrého nepovídalo. Měl pověst svůdníka. Otec Marii rázně zakázal se s mladým Italem stýkat. Nějakou dobu zákaz dodržovala, ale byla do Domenica tak zamilovaná, že to brzy porušila.
Ten ji přemlouval, aby šla s ním do jeho pokoje v penzionu, kde bydlel. Pro dívku z italské katolické rodiny bylo nemyslitelné zůstat sama s mužem. Jenže Domenico jí řekl, že už našetřil dost peněz, aby si ji mohl vzít. A slíbil jí, že po svatbě nebude muset chodit do továrny.
Maria Barbella (Barbari) podle novinové kresby. (zdroj: murderpedia.com)
Naivní Maria se nakonec nechala přemluvit. Při první návštěvě jí Domenico nasypal uspávací prášek do pití a znásilnil ji. Když se Maria probrala a zjistila, co se stalo, propadla zoufalství. Domenico ji ale stále ujišťoval, že přece o nic nejde, když si ji chce vzít. A tak za ním Maria několik měsíců tajně docházela do penzionu.
Jednoho dne Domenico zamilované Marii suše oznámil, že se vrací do Itálie a že si ji nevezme. Maria vychovaná v přísné katolické morálce neustále Domenica přemlouvala, že si ji vzít musí, když ji připravil o panenství. Prosila ho, plakala, ale marně.
„Lámalo mi to srdce,“ řekla později novinářům z Globe, „milovala jsem ho a myslela, že zemřu hanbou, protože si na mě každý ukazoval prstem.“
Nešťastná Maria se svěřila matce. Ta se za Cataldou vypravila, jenže on se jí vysmál. Nakonec řekl, že kdyby mu dali 200 dolarů věno, zůstal by a Marii si vzal. To byla pro chudou italskou rodinu nepředstavitelně vysoká částka. To navíc ani jedna z nich netušila, že Domenico má v Itálii ženu a děti.
26. dubna 1895 odpoledne měl Domenico Cataldo nastoupit na loď směr Itálie. Dopoledne před odjezdem si ještě šel zahrát karty do hospody na východním Manhattanu. Tam ho zastihla zoufalá Maria. Po krátké hádce na ni Cataldo nenávistě vykřikl: „Tebe si může vzít jen prase!“ To byla jeho poslední slova. Maria ho zezadu chytila za vlasy, vytáhla nůž a podřízla mu hrdlo.
Potácel se ke dveřím, všude kolem stříkala krev. Na chodníku před hospodou padl mrtvý.
Maria byla okamžitě zatčena a umístěna do vězeňské cely. Čekala dva a půl měsíce na soud a každý den ji tam navštěvoval někdo z její rodiny.
Soudní proces začal 11. července 1896. Maria Barbell (Barberi) se přiznala ke všemu. Byla odsouzena k trestu smrti na elektrickém křesle (jako teprve druhá žena v historii USA) a na vykonání rozsudku čekala ve věznici Sing Sing. V té době téměř nerozuměla anglicky a v porotě nebyl žádný Ital. Veřejnost proto soud nepovažovala za spravedlivý.
O jejím případu se hodně psalo i v Itálii a newyorský guvernér Morton obdržel stovky dopisů z USA i Itálie s požadavkem na její propuštění. Mezi největší Mariiny podporovatele patřila Cora Slocombo, Američanka provdaná v Itálii. Odcestovala do Ameriky, aby Marii pomohla a sehnala jí lepší právníky.
Obhajoba byla postavena na tom, že Maria trpěla epilepsií a že v okamžiku, kdy zabila Domenica, měla epileptický záchvat. Maria už v této době uměla plynně anglicky a bez tlumočníka vypověděla, že si na smrt milence nepamatuje.
Porota zasedala čtyřicet minut. Pak prohlásili, že je Maria nevinná.
Necelý rok po propuštění se Maria provdala za Francesca Paula Bruna, který také přijel z Ferrandina. V roce 1899 porodila chlapce Fredericka. Krátce na to od ní manžel odešel a vrátil se sám do Itálie. Poslední informace o Marii byly z roku 1902, kdy zachránila sousedku před požárem.
Co s ní bylo dál, jak a kde žila, se neví.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Sériová vražedkyně Rosemary Westová spolu s manželem Fredem zavraždili nejméně deset mladých žen a…
Provedla jednu z nejkrutějších a nejznámějších vražd v Anglii 19. století. Hlava oběti se našla až…
Začátek března 2014 byl v italské Lombardii docela chladný. Ranní teploty se v neděli 9. března…
Jejich smrt otřásla New Jersey a okolím. Lorraine Kelly a Mary Ann Pryor byly brutálně zavražděny v…
Ve skutečnosti to žádný hodný strýček nebyl. Přezdívka „strýček Tik ťak“ odkazovala k jeho povolání…
Bylo 1. října 1957. Když se nad Paříží rozednilo, vstoupil štíhlý tmavovlasý mladík dveřmi na…
Devatenáctiletá Jill Behrmanová byla ve špatnou dobu na špatném místě. Pachatel ji zastřelil…
Pod dálničním nadjezdem v Solně nedaleko Stockholmu 18. července 1984 byly objeveny v plastových…