Lorna Cook: Zapomenutá vesnice Rok 1943. Svět je ve válce a obyvatelé vesnice Tyneham musí poskytnout své domovy britské armádě. V předvečer jejich odchodu však dojde k hrůznému činu, který způsobí, že tři z nich navždy zmizí.
Rok 2018: Melissa doufala, že prázdniny na pobřeží Dorsetu oživí její po letech poněkud ustrnulý vztah, ale navzdory idylické krajině se to moc nedaří. Když pak objeví podivnou fotografii ženy, která kdysi žila v místní zapomenuté vesnici Tyneham, je odhodlaná zjistit o jejím osudu víc.
S pomocí slavného historika Guye Camerona se tedy po hlavě vrhá do pátrání, které ji zavede ke strašlivému tajemství vesnice Tyneham – a možná i k vlastnímu novému začátku.
Beth Underdownová: Klíč v zámku Ve dne Ivy truchlí nad ztrátou syna Tima, který padl v první světové válce, v noci jí zase nedá spát smrt jiného chlapce. Kdysi totiž došlo v honosném sídle v jejím rodném městě k velkému požáru, v němž přišel o život malý William.
I po dlouhých letech si je Ivy jistá, že za tím, co se před lety stalo, bylo něco víc, a že pravda možná zůstala ukrytá hluboko pod vrstvou popela. Jenže odhalit tajemství minulosti je mnohem těžší, než se domnívala. Ale pokud chce Ivy ještě někdy volně dýchat, musí přijít nejen na to, co přesně se stalo jejímu synovi, ale také rozplést pavučinu lží, jež obestírá dávno pohřbenou tragédii.
Všechny uvedené knihy vydává nakladatelství Ikar a můžete si je koupit u svého knihkupce nebo na booktook.cz.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Nemáte, co číst? Vyberte si z našich knižních novinek konce dubna.
Víte, jaké novinky se právě objevily na knižních pultech?
Teploty se sice tento týden blíží těm jarním, ale i tak je dobré najít si chvilku na šálek čaje a…
Jsou snad věci, které by neměly uniknout na veřejnost? Knižní novinka popisuje sexuální zneužívání…
Ponořte se do romantických příběhů, které vás přenesou na jiná místa i do jiné doby.
Chcete si přečíst zajímavou knížku? Můžete si vybrat ze tří novinek tohoto týdne.
Zima ještě neřekla své konečné slovo. Tak to je nejlepší čas si přečíst zajímavou knížku.
Knižní novinky začátku ledna vás určitě dostanou.