Bernard Minier: Lov Existuje temnota, kterou nerozjasní ani slunce. Jasná záře úplňku osvětluje hranici lesa, ze kterého se vynoří vyděšený jelen. Není to ale obyčejné zvíře. Jeho oči jsou lidské. Kriminalistu Martina Servaze přivolají na místo nehody, kde auto srazilo nahého muže s jelení hlavou. Muže, který má na hrudi vypálené slovo „spravedlnost“. Ať už to znamená cokoli, jedno je jasné – v lesích francouzského Ariege se stal lovnou zvěří člověk. A to je pouze začátek děsivých událostí, které se daly do pohybu.
Kniha se odehrává v současnosti, přesně v roce 2020, tedy právě začátkem pandemie a popisuje drsné období lockdownu a omezených svobod – což ještě podtrhuje náročnost vyšetřování.
Bernard Minier vyrůstal na jihozápadě Francie, své dětství strávil v Pyrenejích. Studoval na univerzitě v Toulouse, odkud pochází také hlavní hrdina několika jeho thrillerů Martin Servaz. ● Více než dvacet let žije nedaleko Paříže, je ženatý a má dvě děti. Než Minier v roce 2011 překvapil francouzské čtenáře i kritiku detektivním románem Mráz, živil se jako celní úředník. ● Opožděný, a možná proto vyzrálý debut získal několik cen, například cenu čtenářek časopisu Elle (v kategorii detektivek) a zejména významné ocenění Prix Polar, udělované na festivalu detektivní literatury v Cognacu. ● Ve svém žánru je Bernard Minier přirovnávaný k takovým významným autorům jako je Stephen King nebo Alfred Hitchcock.
Sedmý případ kriminalisty Servaze Lov vydává nakladatelství XYZ (Albatros Media).
Sophie Hannah: Dokonalé děti Beth veze syna na zápas a dobře ví, že její bývalá nejlepší kamarádka bydlí nedaleko fotbalového hřiště. Avšak neviděla ji celých dvanáct let, tak proč by jezdila kolem a riskovala, že v sobě oživí bolestné vzpomínky? Jenže si nemůže pomoct. Zaparkuje před Flořiným domem a přes silnici pozoruje, jak Flora a její děti vystupují z auta. Až na to, že... Něco je strašně špatně.
Flora je pořád stejná, jen vyhlíží starší, jak by se dalo očekávat. Problém je v dětech. Před dvanácti lety bylo Thomasovi a Emily Braidovým pět a tři roky. Dnes vypadají přesně jako tehdy. Jako by jim bylo stejně. Jsou to bezpochyby oni, ale vůbec se nezměnili. Zdá se, že nevyrostli ani o píď a ani o den nezestárli.
Sophie Hannah (*1971) je úspěšná britská básnířka, nominovaná například na cenu T. S. Eliota, a především prozaička. Je autorkou také několika knih pro děti, mezinárodní renomé jí však vydobyly především psychothrillery. ● V tomto žánru debutovala roku 2006 Pusinkou (Little Face), jíž se okamžitě prodalo více než 100 000 kusů a v níž se poprvé objevili detektivové Simon Waterhouse a Charlie Zailerová. ● Skutečnou knižní událostí se však roku 2014 stalo vydání románu Vraždy s monogramem, který vyšel současně v 28 jazycích v 50 zemích. V něm se poprvé se svolením dědiců v novém příběhu vrátila nejznámější postava „královny zločinu" Agathy Christie – legendární belgický detektiv a puntičkář Hercule Poirot. ● Sophie Hannah je vdaná a žije se svým manželem a dětmi v Cambridgi.
Dokonalé děti vydává nakladatelství Ikar.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
Nemáte, co číst? Vyberte si z našich knižních novinek konce dubna.
Víte, jaké novinky se právě objevily na knižních pultech?
Teploty se sice tento týden blíží těm jarním, ale i tak je dobré najít si chvilku na šálek čaje a…
Jsou snad věci, které by neměly uniknout na veřejnost? Knižní novinka popisuje sexuální zneužívání…
Ponořte se do romantických příběhů, které vás přenesou na jiná místa i do jiné doby.
Chcete si přečíst zajímavou knížku? Můžete si vybrat ze tří novinek tohoto týdne.
Zima ještě neřekla své konečné slovo. Tak to je nejlepší čas si přečíst zajímavou knížku.
Knižní novinky začátku ledna vás určitě dostanou.