Maria od dětství navštěvovala hodiny klasického klavíru. Když její matka viděla, že umí i dobře zpívat, směrovala dceru k pěvecké kariéře. V roce 1937 se Callasovi rozešli a Maria s matkou a sestrou Jackie se vrátily do Řecka.
V Aténách pak Maria studovala na konzervatoři. Jako studentka zazářila v roce 1939 ve školním představení Cavalleria Rusticana. Za svůj oslnivý výkon v roli Santuzzy byla konzervatoří vyznamenána.
V roce 1941 Callasová debutovala v Královské opeře v Aténách ve skromné roli v opeře Boccaccio Franze von Suppé. Později v tomto roce se ujala své první velké role v Tosce.
Během druhé světové války Callas těžko hledala uplatnění. V polovině 40. let se vrátila do New Yorku, aby trávila čas se svým otcem a našla práci, ale zažila řadu odmítnutí. Nakonec se přestěhovala do Verony, kde se seznámila s bohatým průmyslníkem Giovannim Meneghinim. Vzali se v roce 1949.
V roce 1954 Callas uchvátila obecenstvo v Chicagské lyrické opeře rolí Normy. Představení bylo triumfální a bylo považováno za jednu z jejích největších rolí. V roce 1956 dostala konečně příležitost zpívat v Metropolitní opeře v rodném New Yorku, ale v roce 1958 ji ředitel Rudolf Bing vyhodil.
Callasové se také začalo rozpadat manželství. Callasová a Meneghini se koncem desetiletí rozešli, v té době už Maria měla poměr s lodním magnátem Aristotelem Onassisem.
Poprvé byli představeni v roce 1957 a jejich vztah brzy začal plnit první stránky novin. O dva roky později se Maria rozvedla a v roce 1960 i Onasiss. Teoreticky nic nestálo v cestě jejich lásce. Bohatý řecký rejdař si ale rád užíval života a do chomoutu se nehnal.
Mluvilo se o tom, že Onasiss Mariu několikrát donutil jít na potrat. To nikdo nepotvrdil, ani nevyvrátil. Pravdou je, že v roce 1960 Maria porodila Onasissovi syna Omera, chlapeček přišel na svět v osmém měsíci císařským řezem. Několik hodin po porodu přestal dýchat a po převozu do nemocnice zemřel, jak uvedl časopis Vanity Fair.
Pohřben je na hřbitově v Miláně. Smrt syna pronásledovala Mariu až do konce života a z Paříže, kde později našla domov, pravidelně cestovala do Milána, aby navštívila jeho hrob.
Nešťastná Maria se přestala věnovat operní kariéře a potýkala se s psychickými problémy. Navíc se těžce smiřovala se stárnutím. Informace o tom, že Onassis ve svém pařížském bytě využívá služeb „dívek“ madame Claude ze známého nevěstince, ji zdrtily.
Z jejích deníků vyplývá, že Onassis zpěvačce podával silné hypnotické sedativum metakvalon, známé také jako mandrax, na kterém se stala závislá spolu s nembutalem, barbiturátem používaným jako pre-anestetikum.
Pak Onasisse očarovala krása a půvab bývalé první dámy USA Jackie Kennedy. Ačkoli jejich okolí nevěřícně kroutilo hlavou, v roce 1968 si řekli své „ano“ a zůstali spolu dalších sedm let do Onasissovy smrti.
Podle neověřených zpráv bohatý lodní magnát podváděl i Jackie, a to občas i s Marii Callas. Ta žila samotářský život v Paříži. Nakrátko se vrátila na jeviště, ale pak se věnovala pedagogické činnosti a vyučovala zpěv.
Maria Callas zemřela náhle 16. září 1977 ve věku 53 let na infarkt. Největší lásku svého života, Aristotela Onasisse, přežila o dva a půl roku.
Zaujal vás tento článek? Pokud chcete mít jistotu, že vám žádný další neunikne, sledujte nás na Facebooku!
„Noční motýl v lásce znamená, že je marná, že je ztracená…“ Slavné filmové drama Noční motýl…
Jeho děti dostávaly kapesné za zabití mouchy i za to, že vydržely celý den bez sladkostí. Samy však…
Kontroverzní miliardář a blízký přítel Donalda Trumpa Elon Musk má poměrně netradičně uspořádaný…
Zlí jazykové o ní říkali, že má raději zvířata než děti. Když poslední prosincový den roku 2021…
Ingrid se pro lásku k italskému režisérovi Robertu Rossellinimu vzdala všeho – i dcery Pii z…
Oba měli podobné rodinné zázemí – matky, které podváděly otce, a otce, kteří se o děti moc…
I v době největší slávy herečka odmítala poskytovat rozhovory, udělovat autogramy a pózovat pro…
Jeho pravým otcem zřejmě byl jeho kmotr (nebo někdo úplně jiný) a matka Aline si tak přála dceru,…